Düdüklü Tencere Tamir Ve Yenileme

Düdüklü Tencere Tamir Ve Yenileme Esnasından Neden Patlar

Pişirilen yiyecekler gaz çıkışı yaptığı için fazla doldurma yapılırsa buhar bölgesi kalmamakta, dolayısı ile tahliye edeceği buhar olmadığı için genleşme neticesinde patlama meydana gelmektedir. Kullandığımız düdüklünün ventillerini zaman zaman sökerek temizlemek düdüklünün sağlıklı kullanılması için şarttır.
Düdüklü Tencere Tamir Ve Yenileme

Düdüklü Tencereniz Hava Mı Kaçırıyor?

Düdüklü tencereler, mutfakta pratik ve verimli bir seçenektir. Ancak, zamanla, düdüklü tencereler arızalar yaşayabilir veya estetik olarak bozulabilir. Bu nedenle, düdüklü tencerelerinizin performansını koru ve güzelleştirmek için düzenli olarak tamir ve yenileme işlemleri yaptırmalısınız.

Düdüklü Tencereden Buhar Çıkması Normal Mi?

Düdüklü tencereyi buhar basıncı henüz yüksekken açmak tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Buhar dağıldıktan, yani yaklaşık 10 dakika sonra düdüğü yeniden dik konuma getirin, düdükten havanın tamamen çıkmasını bekleyin. Düdük dik konuma getirildiğinde hızlı ve ani bir buhar çıkışı olacaktır.Düdüklü tencere tamir için gönül rahatlığı ile bize gelebilirsiniz.

Düdüklü Tencerelerin Hangi Bölümlerini Yapıyoruz?

Her marka eski model basınçlı basınçsız düdüklü tencereler, tencere sapları, emniyet ventili, hava ventili, conta, lastik değişimi, kapak tamiri yapılır.Düdüklü tencere tamir ve yenileme konusunda iddalıyız.

Leave Your Comment

Hizmet teklifi istek formu

Formu doldurun ve gönderin, size en kısa süre içerisinde dönüş sağlayacağız.